• Facebook
SmichOFF

Novinky

Zpět na výpis novinek Další novinka

Zimní túry na sněžnicích


05. 12. 2017

Zima je tu a kromě skal milujeme přeci i hory. Tak pojeď s námi!

Ve spolupráci s horským průvodcem UIMLA Lukášem Klingorou - http://www.lukymountain.cz/ jsme pro Vás přichystali následující akce:Předvánoční RAXalpe na SNĚŽNICÍCH

16. - 17. 12. 2017

Zahájení zimní sezóny pro Tebe chystáme v pohodovém stylu. Třetí adventní víkend vyrazíme do mého oblíbeného pohoří Raxalpe vzdáleného jen dvě hodiny cesty o českých hranic. Víkend zde strávíme pohodovými túrami na sněžnicích po náhorní plošině Raxu, kam si usnadníme výstup jednou z nejdelších visutých lanovek v Rakousku.

Co tě čeká?

 • V sobotu brzy ráno vyrazíme po trase Praha - Brno - Rax, kam dorazíme v dopoledních hodinách. Sbalíme si batohy a nastoupíme do čerstvě zrekonstruované nejstarší visuté lanovky v Rakousku, které nás vyveze o dobrých 1.000 metrů výš na náhorní plošinu Raxu. Horní stanice lanovky je zároveň horský penzion Raxalm - Berggasthof 1.547m, kde se rychle ubytujeme a občerstvíme a vyrazíme na odpolední túru. Naším cílem bude vyhlídka Höllentalaussicht 1.620m, budeme se brodit v prašanu, pilovat techniku chůze na sněžnicích a řekneme si něco k základům bezpečného pohybu v lavinovém (zimním) terénu. Večer na chatě pak u svařáku proběhne krátká přednáška o lavinách.
 • V nedělí zúročíme čerstvě nabyté zkušenosti a vyrazíme na celodenní túru po náhorní plošině Raxalpe až k vrcholovému kříži na Preiner Wand 1.783m a pokud nám zbude čas a síly, můžeme zdolat i nějaký další, až 1.900 metrů vysoký, vršek v blízkosti. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět na horní stanici lanovky, vyzvedneme si věci, sjedeme dolů do údolí a vyrazíme zapálit třetí svíci na adventním věnci se svými rodinami.

3.000 Kč/os

 • Základní cena při minimální účasti třech hostů.
 • V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení a služby horského průvodce s licencí UIMLA.
 • V ceně není zahrnuto ubytování (cca €40 os/noc s polopenzí), náklady na dopravu a lanovka €15 .


Zimní KURZ NA DACHSTEINU

05. - 07. 01. 2018 nebo 09. - 11. 2. 2018

Intenzivní kurz pohybu v zimních horách na sněžnicích. Během tří dnů si pod dohledem rakouského Dachsteinu se mnou vychutnáš nejen pohodové túry na sněžnicích, daleké výhledy Solnou komoru a spoustu prašanu, ale především se seznámíš s alfou a omegou zimních hor - lavinovou problematikou.

Co tě čeká?

 • První den se kolem poledne srazíme u dolní stanice lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn (cesta z Prahy trvá cca 4,5h), rozdělíme si potřebné vybavení jdem na to! Výstup (asi 1.000m) si usnadníme lanovkou do konečné stanice u horské chaty Gjaidlalm. Zde se společně seznámíme s nezbytnými zásadami pro bezpečný pohyb v zimních horách (lavinová prevence), nazujeme sněžnice a vyrazíme mimo civilizaci. Během cca 3h nenáročné túry si vyzkoušíme správnou techniku chůze na sněžnicích, řekneme si něco k volbě bezpečné trasy a vyhodnocení lavinového nebezpečí přímo v terénu. Přesuneme se tak na horskou chatu Wiesberghaus 1.872m, kde strávíme první noc.
 • Druhý den bude dopolední program probíhat v okolí chaty, kde nás čeká praktický trénink práce s lavinovým vyhledávačem a nácvik kompletní lavinové záchrany (vyhledání zasypaného kamaráda, sondování, kopání). Odpoledne bude následovat půldenní túra s přesunem na chatu Simonyhütte 2.203m a podle podmínek s možností výstupu na okolní vrcholy (Hoher Trog 2.359m, Taubenkogel (2.300m a další...). Během túry si taky ukážeme několik způsobů, jak vyhodnotit lavinové riziko přímo v terénu pomocí různých testů stability sněhové pokrývky.
 • Poslední den si během sestupu zpět k lanovce ještě jednou vše pořádně procvičíme a před odjezdem dolu do údolí ještě vystoupíme na nenáročný vrchol Niederer Rumpler 1.979m ukončení kurzu kolem 16.00 a návrat domů.
 • (V závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a obsazenosti chat je možná změna programu a volby túr.)

3.900 Kč/os

 • Základní cena při minimální účasti třech hostů.
 • V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení a služby horského průvodce s licencí UIMLA.
 • V ceně není zahrnuto ubytování (cca €50 os/noc s polopenzí), náklady na dopravu a cesta lanovkou €29.
RAXalpe na SNĚŽNICÍCH

19. -21. 1. 2018

Víkendovka pro opravdové horské pohodáře. Pohoří Raxalpe je nejvýchodnější horskou alpskou skupinou, leží necelé dvě hodiny od českých hranic a nabízí ideální terény například pro Tvojí první výpravu do zimních Alp, dámskou jízdu s kamarádkami nebo outdoor víkend pro rodiny s dětmi. 

Co tě čeká?

 • V pátek v podvečer nás čeká asi hodinový výstup ze sedla Preiner Gscheid 1.070m na horskou chatu Waxriegelhaus 1.361m, kde se na celý víkend ubytujeme a řekneme si něco k plánovaným túrám na další dny. 
 •    Sobota, to je celodenní túra na sněžnicích s výstupem na náhorní plošinu Raxalpe až k nejvyššímu bodu celého pohoří - Heukuppe 2.007m. Výstup povedeme přes horskou chatu Karl - Ludwig - Haus 1.804m a horskou kapličku Raxkircherl. Sestup si pak buď protáhneme traverzem Predigstuhlu nebo se vrátíme po stejné cestě. Po celý den se budeme společně věnovat správné technice chůze na sněžnicích a základům lavinové problematiky. Večer si pak na chatě řekneme něco o lavinové předpovědi, plánování zimní túry a nouzovém vybavení do hor.
 •    Nedělní program nám nabízí dvě varianty. Buď opět vyrazíme na túru tentokrát do střední části pohoří, kde opět můžeme zdolat několik 1.900 metrů vysokých vrcholů nebo nedělní den strávíme na svazích v blízkosti chaty a budeme se věnovat nácvikům lavinové záchrany, zimním bivakům a dalším nezbytnostem pro přežití v zimních horách. 

3.200 Kč/os

 • Základní cena při minimální účasti třech hostů.
 • V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení a služby horského průvodce s licencí UIMLA.
 • V ceně není zahrnuto ubytování (cca €40 os/noc s polopenzí), náklady na dopravu.