• Facebook
SmichOFF

Novinky

Zpět na výpis novinek Další novinka

Lezecký tábor HO SmíchOFF, z.s. 2018


06. 08. 2018

Mrkněte, jak jsme se měli v létě v ÖTZTALU.

Lezecký tábor HO SmíchOFF, z.s., ÖTZTAL 2018

Na začátku srpna jsme vyrazili do lezeckých oblastí v rakouském Ötztalu a jeho okolí. Po postavení stanů jsme se porozhlédli kolem campu, kde bychom se mohli vykoupat. Zašli jsme na místní koupaliště, kde na nás bylo bohužel moc lidí. Otužilci se vykoupali v potoce z vodopádu a hurá vařit večeři.

 

 

Na protažení po náročné cestě z Čech jsme si vybrali oblast Oberried, kde zajímavým zpestřením bylo to, že se na naše lezecké výkony chodily dívat krávy, které zde mají pastvinu. Když za námi ale přišli až pod skálu k našim batohům, neobešlo se to bez obětí. Zlaté sušenky značky Opavia byly snědeny, promazaný chléb ke svačině taktéž a lezecký materiál byl řádně oslintán. Pro některé to byl velmi silný zážitek.

 

Kvůli sluníčku jsme tentokrát vybírali oblast, kde by na nás tolik nesvítilo. Jeli jsme do oblasti Nösslach. Někteří z nás si zde vylezli vícedélku.

Při dopoledním odpočinku jsme se vydali na krásnou ferratu, která končí přelezem přes Stuibenfall, nejvyšší vodopád v Tyrolsku. Po této ferratě nás čekal oběd a chvilka volna, abychom načerpali síly na odpolední lezení v oblasti Engelswand. Protože to byl den odpočinkový, vyzkoušeli jsme si zde také zakládání vklíněnců a něco málo z metodiky.

 

Další den jsme navštívili oblast Sölden Mooslam, kde spousta z nás pokusovala težší cesty a kdo byl znaven po svých pokusech, tak se přesunul na lehčí cesty nebo se vydal na krátkou ferrátku, která začínala přímo v oblasti. Takže zde si každý nalezl své a spokojeni byli všichni. Po namáhavém dni jsme se přesunuli k jezeru u města Oberried, kde jsme se koupali.

 

Po týdnu lezení jsme se znaveni, ale v dobré náladě vrátili zpátky do Čech.

Za HO SmíchOFF, z.s. napsala Hanča