• Facebook
SmichOFF

Stěna

Naše umělá lezecká stěna představuje v současné chvíli nepochybně největší sportoviště svého druhu v České republice. Opravdu si nevymýšlíme. Posuďte sami.

Technické parametry stěny

Minimální výška

14 m

Maximální výška

15.5 m

Počet cest

331

Počet linií jištění

89

Plocha stěny

cca 2000 m2

Obtížnost

od 2 do 10 UIAA

 

skoro jako v přírodě

Vyjma klasických překližkových profilů u nás naleznete i několik laminátových skvostů z dílny TR walls. Máte pravdu, skála to pořád ještě není, ale především naše „vápno“ se takové skále už víc než blíží. Celý povrch stěny je samozřejmě opatřen kvalitním pískováním. Na stěně si tak při troše snahy a techniky nebudete připadat jak na kluzišti...

vyřádí se opravdu každý

Profily samozřejmě nejsou vše. Abyste se do sytosti vyřádili opravdu všichni, snažili jsme se si s cestami náležitě vyhrát. Aktuálně zde naleznete 90 linií jištění s nějakými 200 cestami v obtížnostech od 4 do 10 UIAA. Pokud Vám snad nějaký ten krok nebude úplně jasný, zkuste trochu zapřemýšlet a při dalším pokusu to třeba vyjde. Ostatně přilehlá hospůdka Vám pro plánování dalšího výstupu poskytne dostatek prostoru.

 

Nepochybně největší

V první hale o rozměrech 16 x 32 metrů se totiž nalézá umělá lezecká stěna o výšce 14 metrů. Aby nedošlo k nějaké mýlce, zmíněných čtrnácti metrů dosahují všechny profily a ne pouze nějaká nudle v rohu, jak bývá v našich krajích zvykem. Vybrané profily pak dokonce dosahují výšky úctyhodných 15,5 metru. Máme tu tedy aktuálně nějakých 2000 metrů čtverečních lezecké plochy, která je Vám plně k dispozici.
Druhá, o něco menší hala z dílny MAKAK je super startem pro všechny začátečníky a děti. Zde najdete kratší a výrazně barevné cesty pro děti, ale i 14 metrové cesty pro začátečníky a mírně pokročilé. I přesto se tu najde několik cest s obtížností i 9- UIAA v mírném převisu nebo dokonce v rajbasu. 
A nakonec boulder o neskutečné rozloze i výšce. Ten se skrývá v naší třetí hale.

logo Makak


Myslíme na všechny

Při stavbě stěny jsme se snažili myslet opravdu na všechny výkonnostní kategorie lezců, od úplných začátečníků až po vyspělé, sportovně založené lezce. Naleznete zde tudíž širokou škálu profilů od vyloženě „monstrózního“ převisu přes mírně převislé linie a kolmice až po ukloněné rajbasy. Konec konců, máme zde i několik v dnešní době tak populárních spár. A jak bylo napsáno výše, děti si zde rozhodně také přijdou na své.
 

 

Bouldroffka, jedna z největších

Nová (z roku 2017) obří bouldroffka v Praze, která je součástí celého Lezeckého centra SmíchOFF. Jedná se opět o skvělou práci kluků z MAKAKu.
Zde Vás čeká 140 boulder problémů v sedmi obtížnostech. 
Každý obtížnostní okruh je v jedné barvě. Nejlehčí je černá s bouldry za 5 až 6A (V1 až V2), následována růžovou - šedou - lososovou - zelenou - modrou, nejtěžší je žlutý okruh 7B (V8) a více. přesvědčte se osobně

Díky výše nastíněným parametrům stěny můžeme vesměs garantovat, že si dobře zalezete v kteroukoliv denní dobu bez toho, že byste na nějakou linii museli vyloženě stát fronty. Ale znáte to. „Nikdo vám nemůže dát to, co my Vám můžeme slíbit.“ O tom, že si opravdu nevymýšlíme se proto nejlépe přesvědčíte osobně.