Banner

Poprvé na stěně…

Adam s Ondrou se rozhodli, že půjdou lézt, ale nic o tomto sportu nevědí. Odpověděli jsme jim na pár základních otázek.

AO: V televizi jsme viděli horolezce, chceme vypadat taky tak hustě. Když k vám přijdeme lézt, nestane se nám nic?
OFF: Určitě se nemáte čeho bát. U nás v Lezeckém centru si bezpečně zalezete na BoulderOFFce. Boulder je stěna vysoká maximálně 5 metrů, z které pohodlně odskakujete do měkkých žíněnek.

AO: To je super, ale týpci v telce měli lano, popruhy a karabiny a lezli vysoko. Můžeme vyzkoušet i takovéhle lezení?
OFF: Na SmíchOFFce není žádný problém, aby i absolutní začátečník lezl bezpečně až do výšky 15 metrů. V prostoru Lezeckého centra máme více jak 10 automatických navijáků TruBlue. Na navijáku je karabina, kterou si lezec zacvakne do lezeckého úvazku, neboli sedáku a bezpečně leze. Při pádu, nebo zdolání celé stěny ho naviják bezpečně spustí opět na zem. Kdybyste si nebyli čímkoliv jistí, tak se nestyďte zeptat na baru nebo na recepci. Určitě rádi poradíme.

Samozřejmě u nás můžete lézt i s lanem a vzájemně se jistit úplně stejně jako ti borci v televizi. Pokud to chcete vyzkoušet, tak bych vám doporučil se předem domluvit, kdy k nám chcete přijít a minimálně 48 hodin předem napsat na kurzy@lezeckecentrum.cz. Do mejlu se přiznáte, že s lezením nemáte zkušenosti, a kdy máte v plánu k nám přijít. My pro vás zajistíme instruktora, který vás naučí, jak se bezpečně na lano navázat, jak bezpečně lézt, jak bezpečně svého parťáka odjistit a spoustu dalších věcí.

Instruktor

AO: Nojo, ale my nemáme žádné sedáky, ani ty speciální boty. Můžeme si je u vás půjčit?
OFF: Veškeré speciální vybavení si můžete půjčit na recepci při příchodu. Pro začátek bude stačit sedák, lezecké boty (lezečky), a fajn je i magnezium – uvidíte, že s mágem se poleze určitě líp, protože se vám budou míň potit ruce. Samozřejmě půjčujeme i lana, různé druhy jistítek a další vychytávky.

AO: Co si s sebou máme teda přinést na první návštěvu?
OFF: Hlavně si vemte pohodu a dobrou náladu :) Jinak stačí jakékoliv sportovní oblečení. A vzal bych i nějakou lehčí mikinu. Když jistíš parťáka nebo odpočíváš před výkonem, tak je dobré, když úplně nevychladneš. Počítejte s tím, že oblečení bude trochu od mága, ale jde to v pohodě vyprat :)

AO: Týjo, díky moc! Zní to jako velká zábava.
OFF: Vůbec nemáte zač. Věřím, že se budeme potkávat často :)

Kudy k nám

Lezecké centrum SmíchOFF
Křížová 6
150 00, Praha 5 - Smíchov

  Zobrazit více

Provozovatel kurzů

HO SmíchOFF, z.s.
Táborská 979/5
140 00, Praha 4 - Nusle

IČ: 06350968

Online platby

Platební brána Comgate

PARTNEŘI