• Facebook
SmichOFF

Novinky

Zpět na výpis novinek Další novinka

Prague Color Climbing Festival - výsledky


23. 10. 2019

Krátké zhodnocení dvoudenních závodů.

 

V pražském Lezeckém centru SmíchOFF proběhl ve spolupráci s HO SmíchOFF, z.s.  18. a 19. října 2019 tradiční Prague Color Climbing Festival.

                Páteční dopoledne patřilo žákům z pražských škol. Děti byly rozděleny do tří kategorií podle věku do 10ti let, do 12ti let a do 14ti let. Děti se, před zraky svých spolužáků a kamarádů, rvaly o každý chyt. Zahájení závodů si nenechala ujít ani delegace z radnice Prahy 5. Sám pan radní David Dušek (STAN) popřál všem závodníkům hodně úspěchů a projevil radost nad pořádáním takovýchto závodů na území městské části Praha 5. Jeho kolega z výboru pro sport Zdeněk Laciga neodolal a vyhecován atmosférou závodů se oblékl do sedáku a ukázal, že i on sám je velmi dobrým lezcem.
Obtížnost cest pátečních závodů byla nastavena celkem měkce a tak se stalo, že jsme ve všech kategoriích měli vždy několik dětí, kterým se podařilo TOPnout všechny závodní cesty. Přistoupili jsme tedy k řešení v podobě SUPERFINÁLE. Nejlepší 3 borci z kategorie U14 zdolávali výzvu v podobě cesty o obtížnosti 9+ UIAA na které se již podařilo je rozřadit. Kategorie U12 a U10 lezli stylem on-sight cestu obtížnosti 7+ UIAA po úplně nových dřevěných chytech od firmy MOVE Holds. I zde se závodníci rozřadili a my mohli s čistým svědomím předat ceny a dekorovat ty nejlepší.

                V sobotu se již od ranních hodin hromadily děti a rodiče u stolku s registracemi. Oproti pátečním závodům jsou děcka rozdělena do kategorií U10, U12 a U14, ale kluci a holky zvlášť.
V dopolední části programu si kategorie U10 a U12 vylezly 4 cesty a kategorie U14 cesty tři. Následovala pauza, kdy každý účastník dostal od LC SmíchOFF oběd a mohl si vyzkoušet jízdu na Handbike.

 

                Během odpoledne už začalo přituhovat, co se obtížnosti cest týká, tak i atmosféra začala být napjatější.

                Adepti na dobré umístění již nemohli v žádné ze tří odpoledních cest udělat chybu a museli lézt absolutně naplno.
Diváci byli svědky velmi dobrých pokusů v cestách až do obtížnosti 10- UIAA.

                Každý další závodník byl povzbuzován hlasitěji a hlasitěji. Za skvělé atmosféry se v 15:30 ukončila lezecká část závodů a přesně v 16:00 se začaly vyhlašovat výsledky.                Všichni, kteří se dostali na stupně vítězů, si odnesli krásné ceny od našich partnerů CT climbing technology, AustriAlpin, Modrá pyramida, Saltic, Emco, Kofola, Chimpanzee a Pekárna Kabát. V rámci programu PCCF2019 si každý závodník, či divák mohl vyzkoušet produkty od firem CT climbing technology a AustriAlpin.

                Dále bych chtěl poděkovat firmě RAFIKI, která nám pomohla obléknout personál PCCF a Pekárně Kabát díky které jsme mohli děti odměnit krásnými, chutnými a obrovskými koláči.        

Největší dík ovšem patří MČ Praha 5 a Magistrátu hlavního města Prahy. Bez těchto institucí, by Prague Color Climbing festival nemohl existovat.