Banner

Workshop s Kubou Novotným

Workshop s Kubou Novotným

1 200 Kč
sobota 04.02.2023 15:00 - 17:30
Leze s vámi: Kuba Novotný
Poslední místa (1)Koupit kurz

Trenér lezení, pohybový specialista Kuba Novotný ve spolupráci s lezeckým centrem SmíchOFF pořádají víkendové workshopy na témata:

1) Workshop: Jak lézt a trénovat abych se (ještě víc) nedojebal 

      Kdy: 4.2. 2023, 11.2.2023, 11.3.2023 vždy v 15.00 - 17:30 hod

Co tě čeká: Nejprve Tě v úvodní teoretické části Tě Kuba seznámí se základy zdravého a efektivního pohybu. V druhé praktické části pak teorii převedeš do praxe při pohybu na boulderu. Vyzkoušíš si, jak co nejlépe našlapovat na stupy, aby se Ti povedlo dostat co nejvíce váhy na nohy, jak pracovat s rukama a pažemi, abys předešel zranění, nebo získal větší vytvrvalost zapojením více svalů v pohybu. Na závěr budeš moct zhodnotit svůj lezecký projev na obrazovce tabletu, porovnáš svůj pohyb s Kubovým na stejném boulderu a vysvětlí Ti, kterým pohybovým nešvarům se věnovat ve Tvém vlastním tréninku.

2) Workshop: Mobilita, strečink a kompenzace

    Kdy: chystáme nové termíny

Co tě čeká: Nový seminář s Kubou Novotným na téma, které je spojené snad s každým sportem - mobilita, strečink a kompenzace.

V rámci workshopu si vysvětlíme, jak dochází ke zkracování svalů a k přetěžování svalů, šlach či kloubů. Seminář má za cíl přinést účastníkům širší vhled do problematiky, takže v rámci něj se dozvíš i jak zkracování svalů a přetěžování různých částí těla předejít. Protože nejefektivnějším způsobem, jak se popasovat s některým z výše uvedených problémů, je jim předcházet.

Pobavíme se tedy o mobilitě kyčlí, která je důležitým faktorem v lezeckém výkonu a jak lze ovlivnit mobilitu kyčlí nášlapem lezečky na stup. Vysvětlíme si, jak se vyhnout zádům ohnutým do C a shrbeným ramenům pomocí nastavení pánve a lokte.  Povíme si, jak se vyhnout přetížení prstů, změnou nastavení prstů, lokte a hrudníku. Povíme si, jak se zbavit bolesti mezi lopatkami a páteří jednoduchým trikem v lokti a mnoho dalšího.

Seminář bude přizpůsoben potřebám účastníkům, více se pobavíme o tom, co bude zajímat je.

 

3) Workshop: Posilování pro lezce na fyzio základech

 Kdy: 21.1.2023 vždy v 15.00 - 17:30 hod

Co tě čeká: V tomto semináři Ti nabídneme možnost nahlédnout posilování pro lezce z trochu jiné perspektivy. Nejdůležitější nebude získat co nejdříve co nejvíc síly, ale zesílit, tak aby se člověk vyhnul zraněním a mohl tedy lézt a trénovat co nejdéle a co nejvíce.

Jak dlouho workshopy trvají: 2,5 hodiny

Workshopy probíhají ve skupině 4-8 osob. Při nenaplnění kurzů si vyhrazujeme právo kurzy zrušit nebo nabídnout náhradní termín.

V ceně NENÍ zahrnut vstup na stěnu.

Workshopy zajišťuje HO SmíchOFF, z.s. ve spolupráci s Kubou Novotným.

Kontakt
Kudy k nám

Lezecké centrum SmíchOFF
Křížová 6
150 00, Praha 5 - Smíchov

  Zobrazit více

Provozovatel kurzů

HO SmíchOFF, z.s.
Táborská 979/5
140 00, Praha 4 - Nusle

IČ: 06350968

Online platby

Platební brána Comgate

PARTNEŘI