Banner

Workshop s Kubou Novotným - Mobilita

Workshop s Kubou Novotným - Mobilita

1 300 Kč

Trenér lezení, pohybový specialista Kuba Novotný ve spolupráci s lezeckým centrem SmíchOFF pořádají víkendové workshopy na témata:

Workshop: Mobilita, strečink a kompenzace

Kdy: sobota 25.11.2023 od 9:30 do 12:00 hod

Co tě čeká: V novém semináři s Kubou Novotným probereme téma, které je spojené snad s každým sportem - mobilitu, strečink a kompenzace.

Seminář má za cíl přinést účastníkům širší vhled do problematiky přetěžování a zkracování svalů, což je často příčinou opakujících se zranění a bolestí. Jelikož je seminář určen pro lezce, pobavíme se o nejčastějších potížích zkrácených svalů spojených s lezeckým pohybem:

Jeden z klíčových faktorů lezeckého výkonu je mobilita kyčlí. Ukážeme si několik cviků, které nám pomohou a především si vysvětlíme, jak odstranit příčinu špatné mobility kyčlí, což bývá nejčastěji špatný nášlap lezečky na stup.

Vysvětlíme si, jak se vyhnout zádům ohnutým do C a shrbeným ramenům pomocí změny úchopu chytu a pozice na stěně.

Povíme si, jak se vyhnout přetížení prstů a předloktí, změnou nastavení úchopu a nášlapu na stup (nejčastěji pomáhá prstům dostat více váhy na nohy). Vysvětlíme si také, jak se zbavit bolesti mezi lopatkami jednoduchým trikem v nastavení lokte při lezení a mnoho dalšího.

Seminář bude mírně uzpůsoben individuálním potřebám účastníkům, je tedy možné, že některá témata pro nezájem vynecháme, a naopak budeme věnovat pozornost jiným.

Tento seminář doporučujeme absolvovat až po účasti na semináři „Jak lézt a trénovat, abych se ještě víc nedojebal“

 

Jak dlouho workshopy trvají: 2,5 hodiny

Workshopy probíhají ve skupině 4-8 osob. Při nenaplnění kurzů si vyhrazujeme právo kurzy zrušit nebo nabídnout náhradní termín.

V ceně NENÍ zahrnut vstup na stěnu.

Workshopy zajišťuje HO SmíchOFF, z.s. ve spolupráci s Kubou Novotným.

Kudy k nám

Lezecké centrum SmíchOFF
Křížová 6
150 00, Praha 5 - Smíchov

  Zobrazit více

Provozovatel kurzů

HO SmíchOFF, z.s.
Táborská 979/5
140 00, Praha 4 - Nusle

IČ: 06350968

Online platby

Platební brána Comgate

PARTNEŘI